משתתפים בהרצאות מספרים

בזכות אבי אלון הסטודיו שלי ליוגה בעין עירון ספוג שירה ורוח. שמחתי לארח את אבי לארבע הרצאות (על זלדה, לאה גולדברג, אברהם חלפי ויונה וולך). כל הרצאה היתה מרתקת, מרגשת ומעוררת השראה. עונג צרוף. אבי מרצה ברהיטות ורגישות רבה. מומלץ בחום, חוויה מרוממת לב ונפש.

יעל אוליבר, בעלת הסטודיו המארח במושב עין עירון

אני חוזרת עכשיו מהרצאה נוספת מפיו של אבי אלון, הפעם על המשורר מרטיט הנשמה אברהם חלפי "חייו מלאי שיר" וכותבת בעודי שרוייה תחת האווירה, הצלילים והמילים.אני לא ממש זוכרת איך זה התחיל, משערת שהאלגוריתם החמוד הוביל אותי אליו. כן זוכרת איך זה המשיך. וממשיך.


התוודעתי לקבוצת פייסבוק אל תוך השיר שבה מובאות מילות משוררים ומילים רבות ומופלאות, המשיך בהרצאות בזום ובהמשך ישיר גם הרצאות פרונטליות. אבי שמוביל את המיזם הוא קסם של מותק כובש לב, שהוא חובב וחוקר שירה, עם סיפור מעניין מאחורי פועלו. 


אבי מגיש את המילים וכותביהן בדרכו האותנטית, עמוקת ומרובת הידע, בצנעה ובחן ובהתרגשות רבה, תוך שבאהבתו את המילים ובהתלהבותו, ממגנט את קהל קוראיו ושומעיו אוהבי המילים בעצמם, להלן כמובן שגם אותי, שמגיעה אוהבת מראש ועדיין משתוקקת לעוד ועוד מכל היופי הזה. רגעי חסד עטופי רוממות רוח.

אורה ליבוביץ

אבי אלון, תודה לך! הכרתי אותך בקבוצת הפייסבוק 'אל תוך השיר' והוקסמתי מאהבתך לשירה, טעמך בבחירת השירים, הפרשנות הנפלאה שאתה מעניק לשירים, פרשנות מעמיקה ומרגשת, ומאישיותך החמה, הלבבית.

 

כל אלה כבשו אותי ובהמשך צפיתי ב-4 הרצאות שהעברת על: אברהם חלפי, זלדה, לאה גולדברג ויונה וולך. כולן היו מעניינות ומרתקות וכללו מבט רחב על המשורר ותולדותיו, התפתחותו כיוצר ושירים ידועים ופחות ידועים לאורך דרכו בליווי פרשנות.

 

ההרצאות כללו גם קטעי מוזיקה והשמעת שירים מולחנים של המשוררים. ממליצה מאד להצטרף לדף הפייסבוק 'אל תוך השיר' ולצפות בהרצאות. אל תחמיצו אף אחת מהן! כל אחת היא חוויה נפלאה בפני עצמה. ובאשר לי, מחכה מאד להרצאות נוספות!

המשוררת ארלט מינצר

אבי אלון, כשמך כן אתה נישא אל על ומביא בכנפיך את היכולת הכל כך פשוטה עבורך, לנסוק למימדי חוויה גבוהים, אל מאזינך.
אמש התקיים בביתי ערב קסום שאותו הנחית בכל כך הרבה אהבה, על אברהם חלפי, שיריו, מכתביו ופתקאותיו.
ההרצאה הייתה מאלפת, מרגשת, מלאת צבע וחן ולרגע ארוך כל הנוכחים נשבו בקסם השירה והפכנו להיות קהילה של אוהבי המשורר.
ההרצאה הייתה מתנת אהובי ליום הולדתי ה 72 והדרך שבה הוגשה על ידיך הייתה כמתת בלתי נשכח.
תודה על ערב נפלא ועל היכולת המופלאה שלך להביא את השירה העברית ללבות האנשים ולהפכה לנכס הקורא לכל הנוכחים בחוויה פשוט להפתח ולאהוב את אוצר השירה.

אילנה היים, בעקבות הרצאה על אברהם חלפי

ההרצאה שלך מנגישה את השירה לאנשים, שאינם קרובים לסוג זה של אומנות. יש בהרצאה שילוב וקשר בין השירים לסיפור החיים של המשורר/ת.
מעבר לזה שאתה קולח ומרתק, אתה משאיר את השומע עם טעם של "עוד" לקרוא את שירי המשורר/ת עליו הרצית.

אורי חפץ, בעקבות הרצאה על זלדה ויונה וולך בחוג בית בכפר סבא

"היה מרתק. הרצאה מעולה ממצה ומרתקת אודות אחת המשוררות הנפלאות שלנו. תודה"
 
"ד״ר אלון ידע בכישוריו וידיעותיו לרתק בהרצאתו את 40 החברים שהיו בהרצאה על המשוררת זלדה. ד״ר אלון חשף את רשימות זלדה בחלוף 30 שנה ומעלה לאחר מותה ובהתאם לצוואתה. וכמובן כמובן גם את שיריה הנפלאים. ואני באופן אישי לא נחשפתי מעולם למשוררת הנעלה הזו ועל כך אני מודה לאלון. תודה על הרצאה מצויינת וערב נעים ומהנה"
 
"הערב עם דר אלון היה מענייין מרתק החייה את זלדה ממש ההרגשה היא שהיא עמדה מולנו"
 
"הרצאתו של ד"ר אלון הייתה מרתקת. דמותה של זלדה היא אניגמטית ושיריה עמוקים ומורכבים. קראתי משיריה ולא הצלחתי להבין את תוכנם ומהותם. ד"ר אלון האיר את דמותה ושיריה של זלדה והרצאתו נתנה לי כלים להבין טוב יוותר את שיריה ומתוקף זה להבין קצת יותר את אישיותה המיוחדת. גם מצגת המושקעת תרמה רבות. אני עדיין תחת הרושם והאור של זלדה. נכבשתי בקסמה. ברצוני להודות ל ד"ר אלון ואשמח לשמוע אותו בהרצאות נוספות."
 
"נהניתי מעוד מפגש תרבותי, המאחד בין עובדות לרגשות. מפגש שממשיך להדהד בראש ובלב שעות וימים רבים אחרי סיומו. נחשפתי לראשונה לסיפורה של זלדה מאחורי שיריה, הנוגעים בנפש. המרצה, ד"ר אבי אלון, הפגין ידע רב ועשה סדר בתקופות וביוצרים המאפיינים אותן. הוא השכיל לפרוש את מניין שנותיה ויצירתה של זלדה ולחבר את המאזינים לשירה הציורית והמיוחדת. תיאור חברותה של זלדה עם המשוררת יונה וולך וההתנתקות ממנה הוסיף רובד קסום, המעצים את נפשה העדינה והעמוקה."

תגובות המשתתפים בהרצאה על שירת זלדה בבית הלוחם בירושלים ב 14.3.23

מתוך אהבתו הכנה והגדולה לשירה, אבי אלון יודע להוביל אותנו פנימה אל תוך השיר ומה שעומד מאחוריו. אבי חוקר ומוקסם מחייהם של המשוררים החתומים על השירים ובאומנות מופלאה מצייר לנו רקע ונופים לשירים הכתובים. במצגת משולבים תמונות, קטעי וידאו וניכרות בה השקעה מהלב, ואהבה למילה הכתובה.

מאיה חסקי, מזמינת הרצאה על לאה גולדברג ואברהם חלפי במועדון האסם במעגן מיכאל

"הבוקר אני עוד תחת כישוף מילותיהן של זלדה ויונה וולך, שריחפו אתמול בערב תחת קסמיו של אבי אלון, שצייר מעלינו באותיות וכוכבים. עברנו מהמציאות הישראלית הקשה של כבישים כואבים, עמוסים ומתישים לריחוף בעולמות אחרים. תודה"

הסופרת דנה שניידר

ביום ה' האחרון, ד"ר אבי אלון העביר לקהילת "עכשיו הנסיעה" בהובלתי הרצאה מרתקת ומעוררת השראה על חייה ושירתה של זלדה. עומק המבט של זלדה בעיניים ובפתקים, יחד עם עומק החקר של אבי, משתלבים לכדי חוויה קרובה, אמינה ומחייה לכל חובב שירה, ולכל אוהד של רוח האדם. יצאתי מההרצאה עם תדר מרוּמם. רק להתעלות ולהרוויח אפשר, וכבר מחר (1.5.22)


המלצה חמה!!! פגישה עם יונה וולך.

הערב, מוצ"ש, התקיימה בקהילת "עכשיו הנסיעה" הרצאת אונליין חווייתית ומעוררת השראה על חייה ויצירתה של יונה וולך. המרצה, ידיד אהוב של קהילת הכותבים שלנו, ד"ר אבי אלון, דוקטור למתמטיקה שמרצה על שירה עברית מתוך תשוקה כבירה, החייה את השירים והחייה את החיים וקשר מיתרים מרתקים בין אלה לאלה. לא בכדי, אחרי ההרצאה קיבלתי הדים מכמה כיוונים שפתילי שירים חדשים נכתבו תוך כדי המפגש בכמה מקומות בארץ ובעולם (11.6.22)   

המשורר יחזקאל רחמים

ב-21.6.22 זכינו בחוויה מרגשת ,מרתקת ומפתיעה, כאשר אבי אלון הרצה בפני חברי "מועדון שווה זהב" במתנ"ס שיכוני המזרח בראשל"צ, אודות חייה ויצירתה של המשוררת והיוצרת לאה גולדברג .


להרצאתו התלוותה יעל קידר מוסיקאית מוכשרת ומשוררת בעצמה ,שהנעימה והעשירה האירוע. מאז, הוזמנו עוד 3 הרצאות בסדרה אל תוך השיר שיתקיימו אצלנו בספטמבר, נובמבר ודצמבר. אנו מצפים בהתרגשות למפגשים הבאים. בטוחני כי גם מפגשים אלו יהיו מעוררי השראה ,מרחיבי דעת ומרגשים מאד!

נעמי כהן-טל אבינון, עו"ס קהילתית ורכזת קהילה וחברה

היום היית בהרצאה של הקבוצה שלנו והיה מאלף ומעניין! ההרצאה בנויה לתפארת התענגתי בכל רגע, תודה!

חנה ליבנה, בעקבות ברצאה בנושא "משוררות פורצות גבולות בשירה העברית" עבור חוג בית בכפר סבא

איזה כיף שבאת עד אלינו.
בהחלט הנאה צרופה, הרצאה מעמיקה ומרגשת, כ״כ משמעותי ומחבר להכיר את מאחורי הקלעים של השירים, וודאי את נפש המשוררת. אין ספק שהמפגש השאיר טעם של עוד 🌷🙏

מיטל יוגב, מזמינת הרצאה על שירת לאה גולדברג לקיבוץ יפתח

כמו תמיד אבי הבטחת וקיימת. היה מרתק. מגיעה להרצאות מהבית עם יכולת להביט בתמונה. יוצאת מההרצאה ומרגישה מביטה בפסל על 360 המעלות. זה קסמך. להפוך את הדו מימד לרב מימדי. ואנחנו חווים את התהליך דרך ההסברים המושכלים.
חיבוק גדול ושוב תודה גם למארחת החביבה. בית יפה, כלים נאים ואישה נאה מרחיבים דעתו של אדם. דעתי ממש הורחבה🌹🌹🌹

מירי קרייזמן, בעקבות הרצאה על יהודה עמיחי ברמת אפעל ב 19.11.22

בוקר טוב, תודה על הרצאה מרתקת על יוצר מורכב ומוכשר, קבלתי הבוקר משובים נהדרים מחברי הקבוצה, שהם קהל ביקורתי מאוד…
בטוחה שנפגש שוב בהמשך🌺

יעל עצמון, בעקבות הרצאה על מאיר אריאל בחוג בית בכפר סבא ב 1.3.24