אודות

מי אני?

שמי אבי אלון, אני גר בכרכור עם אשתי מיכל ושלושת בנותיי, נטע נגה וליה. וזהו הסיפור מאחורי ״אל תוך השיר״.

 

בשנת 2010, לאחר קריירה די קצרה כמהנדס מחשבים בחברת הייטק, נגמר לי החמצן. הרגשתי שאני לא יכול יותר להמשיך בתעשייה. האמת היא שחידושים טכנולוגים אף פעם לא ריתקו אותי. חיפשתי עבודה עם משמעות ריגשית עבורי ועזבתי משרה מבטיחה בהייטק לטובת עבודה כמחנך ומורה למתמטיקה. הצבתי לעצמי שני אתגרים: לטעת בתלמידים את התחושה שהם אהובים ולגרום להם להתאהב במתמטיקה. ההתלהבות של התלמידים בשיעורי המתמטיקה דבקה גם בי והחלטתי ללכת עם זה עד הסוף ולהשלים לימודי דוקטורט במתמטיקה.

 

אבל עדיין הרגשתי שמשהו חסר. בכדי לשמור על שפיותי בתוך העולם הבדיוני של המספרים והנוסחאות, העזתי להגשים חלום ישן ונרשמתי במקביל, ללימודי השלמה לתואר שני בספרות עם התמחות בשירה עברית. היום אני יכול לספר שהשירה הצילה את חיי הנפש שלי. ב 2021, בין גלי הקורונה, התשוקה שלי לשירה פרצה את גבולות הלימוד והמחקר האקדמי.

מהי "אל תוך השיר"?

פתחתי את קבוצת הפייסבוק ״אל תוך השיר״ ובה העליתי בכל שבוע שיר בצירוף הסיפור מאחוריו. כיום  הקבוצה מונה למעלה מאחד עשר אלף קוראים המגיבים ומשתפים. גיליתי שכמו במתמטיקה, גם ביחס לשירה יש לנו מחסומים ורתיעה. תחושה שהשירה מיועדת רק לאניני טעם. גיליתי גם, שהיכולת שלי כמרצה שמצליח להנגיש ולפשט תכנים מורכבים במתמטיקה, רלוונטית גם בהנגשת שירה ובמיוחד כשאני ניגש לשירים מתוך סקרנות והאהבה גדולה.

  

מה החזון שלי? לכוון זרקור חזק ככל האפשר ליופי ולחסד הגדול של השירה ולספר את סיפור חייהם של המשוררים והמשוררות שהעניקו את המתנה הגדולה הזו לנו הקוראים. כי השירה, מעבר לחוויה האסתטית והאומנותית שהיא מעניקה, מציעה גם ריפוי, מאפשרת קבלה עצמית בחמלה, מחברת בין אנשים, מעוררת רגשות, מנערת אותנו מתרדמת השגרה ומזכירה לנו שאנחנו לא לבד.

 

מה אפשר למצוא באתר?

האתר עשיר בתוכן על השירים ויוצריהם. בלשונית ״הסיפורים מאחורי השירים״ תמצאו את כל הפוסטים שאני מפרסם גם בפייסבוק, על הסיפורים הגדולים מאחורי השירים האהובים.

 

בלשונית "רשימת הרצאות" תוכלו למצוא את מגוון ההרצאות שלי ברחבי הארץ, מוזמנים לבחור ולהגיע (ואפשר גם להזמין את ההרצאה לארגון או לחוגי בית). ובלשונית ״הפינה השבועית ברדיו״ תוכלו להאזין לכל תוכניות הרדיו בהן השתתפתי (הנה הקישור לתכנית הראשונה)

 

מוזמנות ומוזמנים כמובן לעקוב ולהצטרף לקבוצת הפייסבוק "אל תוך השיר", שם הכל התחיל (להצטרפות לחצו כאן)

 

זהו. אני מאחל לכם הנאה וברכה,

אבי.